Zespół

Nasi lekarze:

lek. dent.  Joanna Kawczyńska

Od ponad 11 lat jest właścicielką i założycielką Centrum Stomatologii Dentica. Lek. dent. Joanna Kawczyńska w 2008 roku ukończyła Akademię Medyczną w Łodzi na kierunku lekarsko–dentystycznym. Specjalizuje się w protetyce, implantologii i implantoprotetyce. Jej pasją są metamorfozy uśmiechu. Nieustannie rozwija się i poszerza swoją wiedzę oraz umiejętności uczestnicząc w licznych szkoleniach w kraju i za granicą, aby zapewnić Pacjentom nowoczesne leczenie utrzymane na światowym poziomie. W 2021 roku ukończyła Curriculum Implantologii w Vivadental European Dental Implant Institute, gdzie pod okiem jednego z pionierów implantologii w Polsce, dr n.med. Wioletty Szycik, zdobywała praktyczne umiejętności z zakresu nowoczesnej implantologii. Szkoli się i współpracuje z międzynarodowym francuskim koncernem implantologicznym AXIOM  (Anthogyr group Straumann). Obecnie jest trakcie studiów z zakresu protetyki estetycznej z cyfrową stomatologią (Master in Prosthodontics, Esthetics and Digital Dentistry) na jednym z najstarszych uniwersytetów stomatologicznych w Europie – Università degli Studi di Siena, we Włoszech. Zdobywa tam zarówno wiedzę teoretyczną jaki i umiejętności kliniczne pod okiem wybitnych specjalistów.

lek. dent.  Magdalena Żurawińska

Ukończyła kierunek lekarsko-dentystyczny na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi w 2018 roku. Z naszym gabinetem związana jest od 2019 roku. Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w różnego rodzaju kursach i szkoleniach. Zajmuje się przede wszystkim stomatologią zachowawczą zarówno dorosłych jak i dzieci oraz endodoncją.

lek. dent.  Agnieszka Serwicka

Absolwentka kierunku lekarsko-dentystycznego Łódzkiego Uniwersytetu Medycznego. Z naszym gabinetem związana jest od 2022 roku. Specjalizuje się przede wszystkim w leczeniu zachowawczym dorosłych. Swoją opieką dentystyczną otacza również dzieci. Do kręgu zainteresowań stomatologicznych dr Agnieszki należy także endodoncja mikroskopowa. Aktywnie rozwija się w tej dziedzinie biorąc udział w licznych szkoleniach.

lek. dent. Marta Dukat

Zajmuje się leczeniem protetycznym oraz zachowawczym dorosłych i dzieci, również w sedacji. Obecnie jest w trakcie specjalizacji z protetyki w Instytucie Medycznym w Łodzi. Aktywnie rozwija swoje stomatologiczne zainteresowania poprzez uczestnictwo w wielu kursach.

lek. dent. Michał Przekwas

Ukończył studia na Wydziale Lekarsko-Dentystycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w roku 2014. Z naszym gabinetem jest związany od roku 2016, stale podnosząc swoje kwalifikacje poprzez uczestnictwo w kursach i szkoleniach. Zajmuje się głównie leczeniem zachowawczym dorosłych, protetyką oraz chirurgią stomatologiczną, w tym również usuwaniem zębów zatrzymanych.

lek. dent.  Wiktor Przybył

Absolwent kierunku lekarsko-dentystycznego Łódzkiego Uniwersytetu Medycznego. Z naszym gabinetem związany jest od 2018 roku. Jego pasją jest praca w powiększeniu – specjalizuje się w dziedzinie endodoncji mikroskopowej. Uważa, że dzięki temu można dostrzec każdy istotny, niewidoczny gołym okiem szczegół. Stale podnosi swoje kwalifikacje poprzez uczestnictwo w licznych szkoleniach i kursach z zakresu endodoncji, stomatologii zachowawczej oraz mikrochirurgii.

lek. dent.  Daniel Sitarek

Ukończył studia na kierunku lekarsko-dentystycznym Łódzkiego Uniwersytetu Medycznego w 2007 roku. Z naszym gabinetem związany jest od maja 2023 roku. Od początku swojej kariery zawodowej zajmuje się leczeniem zachowawczym dorosłych, a od 2011 r. rozwija się w leczeniu kanałowym pod mikroskopem.

lek. dent.  Marta Kaźmierczyk–Winciorek

Jest absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Łodzi na kierunku lekarsko-dentystycznym. Obroniła specjalizację z pedodoncji w 2014 roku. Jest pracownikiem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego od 2019 roku. Jest również doktorantką w Zakładzie Stomatologii Zintegrowanej. Zajmuje się ortodoncją. Rozwija się w tej dziedzinie poprzez aktywny udział w kursach, szkoleniach, sympozjach krajowych i zagranicznych. Przyjmuje pacjentów w sedacji. Z naszym gabinetem związana jest od 2020 roku.

lek. dent.  Aleksandra Łazorko

Ukończyła studia na kierunku lekarsko-dentystycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w 2015 roku. Z naszym gabinetem związana jest od 2018 roku. Zajmuje się leczeniem wad zgryzu u dzieci i dorosłych, aparatami stałymi, zdejmowanymi oraz estetycznymi nakładkami ortodontycznymi. Nieustannie rozwija swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych kursach, szkoleniach i konferencjach w kraju i za granicą. Jest członkiem Polskiego i Włoskiego Towarzystwa Ortodontycznego

lek. dent.  Jowita Kacprzak

Lekarz dentysta specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej posiada 10–letnie doświadczenie. Ukończyła kierunek lekarsko–dentystyczny na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Jest pracownikiem na oddziale chirurgii szczękowo–twarzowej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Doktor Jowita posiada duże doświadczenie w zabiegach z zakresu chirurgii i implantologii, m.in.  ekstrakcji zębów zatrzymanych i zawiązków zębów zatrzymanych, przygotowania przedprotetycznego, regeneracji tkanki kostnej, pokrywania recesji, wydłużania koron klinicznych i wszczepiania implantów. Wykonuje również zabiegi podcinania wędzidełek wargi, języka (rownież u noworodków i niemowlaków).

Nasze higienistki:

  • Iga Staszewska – wykwalifikowana higienistka i asystentka stomatologiczna. Wykonuje zabiegi higienizacyjne – skaling, piaskowanie i fluoryzację.
  • Marta Kaczmarek wykwalifikowana higienistka i asystentka stomatologiczna. Wykonuje zabiegi higienizacyjne – skaling, piaskowanie i fluoryzację oraz gabinetowe wybielanie zębów lampą Beyond.

Asystentki stomatologiczne:

  • Małgorzata Kawczyńska – kierownik poradni. Posiada dyplom higienistki stomatologicznej. Na co dzień nadzoruje pracę w naszych gabinetach.
  • Iga Staszewska
  • Marta Kaczmarek
  • Iwona Janus
  • Pamela Sieradzka
  • Krystyna Stefańska