Wybielanie gabinetowe lampą BEYOND POLUS ADVANCED ULTRA

Od stycznia 2021 roku zapraszamy naszych Pacjentów na zabiegi wybielania zębów lampą BEYOND POLUS ADVANCED ULTRA.

Jest to nasze najnowsze urządzenie. Zostało wyprodukowane w USA, gdzie cieszy się dużym uznaniem wśród lekarzy dentystów.

System Beyond POLUS ADVANCED ULTRA jest uznawany za najbardziej skuteczny system wybielania gabinetowego na świecie.

Zachęcamy do zapoznania się z techniką wybielania:  www.wybielanie.pl

Wybielanie Zębów systemem BEYOND® – Porównanie z innymi metodami

Wybielanie zębów stało się bardzo konkurencyjnym rynkiem. Macie Państwo wybór pomiędzy systemem BEYOND® a innymi popularnymi technikami takimi jak: szyny wybielające wykonane przez stomatologa, produkty dostępne w aptece, czy też wybielanie w gabinecie oparte na nieprofesjonalnych lampach LED.
Szyny wybielające wykonane przez stomatologa dają dobre, długotrwałe rezultaty, lecz wymagają długiego czasu stosowania. Żel, który ma niskie stężenie bardzo długo penetruje szkliwo oraz zębinę, wymagane jest, aby żel pozostawał w kontakcie z zębami przez kilka godzin dziennie w ciągu kilku kolejnych dni. Niestety długotrwały kontakt z żelem wybielającym, nawet o niskim stężeniu, może spowodować długotrwałą silną wrażliwość trwającą nawet kilka dni. Co więcej, żel niedokładnie jest oddzielony od dziąseł i może powodować znaczne ich podrażnienie. Pacjent, który chce poddać się wybielaniu szynami wybielającymi musi posiadać w pełni wyleczone zęby, gdyż nie ma możliwości założenia tymczasowej ochrony na niewyleczone ubytki, które nie mogą pozostawać w kontakcie z żelem wybielającym. W systemie wybielania zębów BEYOND® istnieje możliwość zastosowania tymczasowej ochrony tzw. płynnego koferdamu, który zabezpiecza pęknięcia, odsłonięte szyjki, ubytki klinowe oraz innego rodzaju braki szkliwa na czas zabiegu, tak aby można było wszystko spokojnie zaleczyć po wybielaniu. Osoby decydujące się na szyny wybielające muszą mieć wyleczone wszystkie zęby i liczyć się z długotrwałą terapią.
Gotowe szyny wybielające typu „Boil and Bite” dostępne są w aptekach czy drogeriach dają stosunkowo dobre rezultaty, lecz nie powinny być stosowane bez uprzedniej konsultacji z dentystą. Niestety, w odróżnieniu do szyn wykonanych przez stomatologa, bardzo często nie dopasowują się one dokładnie do powierzchni zębów, przez co preparat może swobodnie wypływać z szyny. Może to powodować silne podrażnienia tkanek miękkich, jak również bóle żołądka spowodowane połykaniem preparatu.
Produkty do wybielania domowego, dostępne w sklepach czy aptekach, nadają się w głównej mierze do podtrzymania rezultatów, jednak nie mogą być porównane do profesjonalnego wybielania wykonanego przez stomatologa. Co więcej, nie wszystkie produkty są dobrej jakości. Zachęcamy więc Państwa do zakupu markowych produktów BEYOND® dla podtrzymywania rezultatów. Wiele konkurencyjnych produktów nie posiada nawet odpowiedniej certyfikacji dopuszczającej do sprzedaży na terenie Unii Europejskiej.